sobota, 4 sierpnia 2012

Kurs Art Visage i stylizacji - Krótka fotorelacja:))

Helloł:)

Jak Wam wakacje mijają? Coś pustki u mnie... ale usprawiedliwaim to faktem, że większość z Was się urlopowywuje:P

Ok przechodząc do tematu...

Jakiś czas temu mój kochany mąż postanowił zrobić mi prezencik. Otóż zafundował mi kurs na który wybierałam się już dosyć długo.

Na samym początku o co wgl chodzi z tym kursem.

(informacje pochodzą ze str szkoły: http://asp.edu.pl/kursy-makijazu.php


Art-Visage i Stylizacja™ ASP®

profesjonalny kurs makijażu, wizażu, stylizacji

Sprawdź wyjątkowy kurs Wizażu, Makijażu i Stylizacji, który przed Tobą ukończyły już tysiące zadowolonych osób! Tak niewiele dzieli Cię od poznania tajników makijażu i wyglądania o wiele, wiele lepiej! Otrzymasz paletę do analizy kolorystycznej gratis! Nie zapomnij o promocjach cenowych, ale o tym przeczytasz niżej!

Art-Visage i Stylizacja: Informacje

Zawodowy kurs Art-Visage i Stylizacja to pełne 4 dni warsztatów (40 godzin lekcyjnych). Uczestniczki to najczęściej osoby niezwiązane z makijażem i stylizacją. Kurs I stopnia ma na celu przygotowanie do wykonywania zawodu, kurs Henny z Pielęgnacją oka (dodatkowy 1 dzień) jest dodatkowym szlifem wiedzy, a kurs II stopnia (dodatkowe 4 dni) poszerza umiejętności profesjonalistów.
kursy wizażu Część szkolenia prowadzi osobiście Krystyna Łenczyńska, znana osobistość na polskim rynku beauty&wellness, wizażystka mająca za sobą współpracę z TVN, TV Wisła i teatrami krakowskimi.
Zajęcia prowadzone są na naszych materiałach, więc nie ponosisz dodatkowych kosztów. Nie musisz mieć modelki - Uczestniczki wykonują ćwiczenia wzajemnie na sobie i na modelkach ASP. Zapewniamy markowe kosmetyki i możliwość ich zakupu.
Warsztaty prowadzone są w specjalnie przygotowanym studio wizażu w Centrum Edukacji Beauty&Wellness™ ASP®. Teoria ograniczona jest do minimum i towarzyszy ćwiczeniom praktycznym. Grupy liczą ok. 8 osób, więc w ciagu całych warsztatów masz bezpośredni kontakt z doświadczoną wizażystką.
Klu programu jest jedyna w Polsce prezentacja techniki "MASTER" Krystyny Łenczyńskiej (na której jest oparta technika ruchomej powieki, "smoky eye"), którą będziesz miała okazję przećwiczyć. Jesteśmy jedyną szkołą w Europie, która naucza tej techniki.
4. dnia otrzymasz ASP Certificate of Attendance for Makeup i zawodowe Zaświadczenie ASP w/g MEiN i zaczną Cię obowiązywać promocje i zniżki ASP.
Kurs dokumentowany jest fotograficznie. Dokumentacja I stopnia ma charakter pamiątkowy, dokumentacja II stopnia obejmuje także sesję fotograficzną.
kursy wizażu Tylko Akademia Sztuki Piękności może zaoferować darmową wizytówkę - stronę internetową salonu Absolwentki. W ten sposób wspieramy na płaszczyźnie reklamy internetowej Kursantki, które rozpoczynają własną działalność.
Uczestniczki otrzymują firmowe palety do analizy kolorystycznej - w prezencie od ASP.

Kurs Art-Visage i Stylizacji: Program kursu

I stopień
 • Podstawowy, 40 godzin, 4 dni, cena: 1300 zł 1100 zł (Promocja 31 Sierpień 2012).
 • Stopień I to podstawy wizażu i stylizacji - dla początkujących.
  Stanowisko pracy i przybory wizażystki, przygotowanie modelki do makijażu. Ideały piękna, typizacja, indywidualizacja. Harmonia kolorów, barwy podstawowe, ich typologia, kompozycja i zastosowanie. Stylizacja - określenie typu urody i sylwetki, dobór fryzury, ubioru, korekcja stylu, figury, twarzy, zastosowanie dodatków, biżuterii. Charakterystyka i kształty twarzy. Techniki wykonywania profesjonalnego wizażu, kamuflaż, modelaż, korekcja twarzy. Ćwiczenia praktyczne face visage - wizażu twarzy. Makijaż dzienny, makijaż wieczorowy, sporty visage, elementy makijażu ślubnego i wizażu osoby dojrzałej - makijaż kobiety. Kreacja własnego Image z zastosowaniem sztuki iluzji w praktyce.
II stopień
 • Zaawansowany, 40 godzin, 4 dni, cena: 1300 zł 1100 zł (Promocja 31 Sierpień 2012).
 • Stopień II to poszerzenie umiejętności - dla profesjonalistów.
  Zaawansowana analiza kolorystyczna. Makijaż artystyczny: Art-Visage. Tricki w makijażu dziennym, makijażu wieczorowym, ślubnym, wizażu na studniówkę i wizażu fantazyjnym oraz sztuka doboru właściwego makijażu. Ćwiczenia praktyczne "Maski". Makijaż fotograficzny, makijaż fantazyjny, makijaż mężczyzny. Makijaż dla natolatki i nastolatka - wizaż dyskotekowy. Charakterystyka studyjna, elementy charakteryzacji i charakterystyki plenerowej, scenicznej i fotograficznej. Elementy Public Relations, kreowania wizerunku polityka, artysty-showmana, skandalisty, biznesmena, wykładowcy, itp. Dodatkowo: ostatniego dnia prace dyplomowe i profesjonalna sesja fotograficzna.
 • Kryterium przyjęcia na II stopień kursu jest portfolio z 10-ma przykładami prac wykonanych przez Kandydatkę. Jeżeli nie jesteś aktywną wizażystką, biegłą w technikach makijażu, wybierz I stopień.


Jak widzicie na II stopień ciężko będzie ale może w przyszłości zrobię:P

Uczęszczałam na kurs  od 16.07- 19.07.2012

Jak to wygląda od kuchni?
Ogólnie... byłam pewna, że spotkam same Krakowianki. Zdziwiłam się ale po za mną była tylko jedna kobieta z Krakowa. Reszta dziewcząt była z różnych krańców polski. Jedna z koleżanek dojeżdżała z domu autem z Zabrza inna pociągiem z Tarnowa. Dziewczeta nocowały w hotelach bądź u rodziny.

Przechodząc do tematu...
Dzień 1.
Otóż przyjeżdzacie sobie do szkoły. Na początku odbywają się zajęcia teoretyczne.

1 zagadnienie : stanowisko pracy wizażystki.

Stacjonarne lub objazdowe. Dowiadujemy się co nam potrzebne. Jakie akcesoria, w jakie kosmetyki zainwestować itd itp:)

Następnie w tym samym dniu przechodzimy do Korekty twarzy.
ogólnych pojęć co to kolor, cieniowanie, kolory monochromatyczne i chromatyczne, cechy kolorów... Typowe teoretyczne zagadnienia.
 
Po paru godzinach teorii przychodzi czas na praktyke.

Wszystko odbywa się w kameralnych 10 osobowych grupach.
Ja akurat trafiłam na grupe gdzie było nas 9. Tak więc jedna para składała się z 3 osób:D

Na pierwszy ogień szedł make up no make up.
Czyli typowa korekta twarzy. Jak wspomniałam pracowałyśmy w parach. Najpierw instruktorka (Pani Lidia) Pokazała Nam na połowie twarzy jednej z uczestniczek jak poprawnie przeprowadzić taką korekte. Następnie przeszłyśmy do działania. Zabijcie mnie ale nie zrobiłam zdjęcia koleżanki, którą malowałam. Kompletnie wypadło mi to z głowy...


Dzień 2:
Następnego dnia krótka teoria dotycząca analizy kolorystycznej. Czyli przede wszystkim typy urody: wiosna, lato, jesień, zima.

Dostałyśmy materiały do analizy kolorystycznej. Koło barw i kolory dobrane do poszczególnej pory roku.


Praktyka: Makijaż dzienny.

Pani Lidia pokazała na mnie makijaż. Niestety nikt nie doszedł do wniosku jakim jestem typem.
Ciepłym czy chłodnym... Nawet instruktorka miała problem z przyporządkowaniem mojej osoby:P
Stanęło na tym, że pasuje mi wszystko:D I chłodne odcienie jak i ciepłe. Jestem uniwersalna^^

Po makijażu pokazowym przeszłyśmy do działania.
Przygotowanie twarzy jak w make up no make up:)
Moją modelką była Gosia.Niestety w sali gdzie odbywały się ćwiczenia praktyczne światło było... do bani. Tu zdjęcie zrobione przy samym oknie dlatego troszkę kijowe:P

Po tym jak Pani instruktor stwierdziła, że mój dzienniak i tak jest za mocny zaprosiłam Gosie do siebie aby pokazać jej mocny makijaż w swoim wydaniu:D
Oto efekty^^
 


 Dzień 3:

Rozpoczął się on teorią na temat stylizacji.
Czyli co nosić  z czym i jak przy różnych typach sylwetki.
Po paru godzinach teorii przyszedł czas na praktykę:)

To co lubię czyli makijaż wieczorowy. Wszystkie chwyty dozwolone.
Została Nam przedstawiona technika master, która polega na wytyczeniu sobie 3 punktów, które będą wykreślały Nam kontur oka. Niestety nie napisze nic więcej ponieważ jest to autorska technika Pani Krystyny i nie na miejscu było by przedstawianie o co wniej chodzi. Z reszta większość w tym ja musiałyśmy zapłacić aby dowiedzieć się na czym ona polega:P Powiem tylko tyle, że osobą początkującym pomoże. Napiszę również troszkę nie skromnie ale ja ręke mam juz wyrobiona więc nie jest mi ona do niczego potrzebna:)

Tak wygląda makijaż stworzony przez mnie i koleżankę. Wymieniałyśmy się ponieważ trafiłam na 3 tak więc ja robiłam jedno oko a 2 dziewczyna z pary drugie:) oto efekty:

z lampą błyskową:

Natalia w wersji wieczorowej:Przy oknie:
Teraz widze, że jest troszkę nie równo ale jak już wspomniałam ja malowałam jedno oko a koleżanka 2:))

Malowanie 2 koleżanki z "pary"


Efekt końcowy:

Makijaż wieczorowy MartyUpragniony dzień 4.

Tylko i wyłącznie praktyka.

Na tapecie smoky eye...
(kolejna zmiana w parze. Dzięki temu ćwiczyłyśmy makijaż na różnych typach urody)

Tu makijaż wykonany na Kasi:)...oraz makijaż ślubny wykonany na ślicznej Beacie:)
A tu kolejna modelka Ewka na, której wykonywałam make up no make up, ale zdj nie zrobiłam;/


Makijaż ślubny na Ewce w wykonaniu Marty:

Oraz makijaż ślubny na Marcie w wykonaniu Ewy:
A tu już luz blues w oczekiwaniu na rozdanie certyfikatów:)

 W tle Pani instruktor Lidia Ćwierz:)) Kasia i Beata w sali wykładowej:)


Wspólne zdjęcie wszystkich kursantek:)) Prace wykonane przez dziewczyny na kursie  Manicure i stylizacji paznokci:)


 Ostatnie minuty...


 ... i mamy!


Ogólna ocena:

Jeżeli jesteś osobą początkującą i chcesz poszerzyć swój zakres wiedzy to polecam w 100%. Jeżeli tak jak ja jesteś samoukiem podstawy w makijażu znasz to niestety nie dowiesz się niczego nowego. Chodzi mi oczywiście o zakres makijażu. Na tym kursie poruszane było zagadnienie analizy kolorystycznej oraz stylizacji. W tym temacie przyznam bez bicia byłam zielona więc jeśli chodzi o kwestie nie makijażową to jestem zadowolona. Osobiście mam w planach wybrać się jeszcze na analize kolorytyczną oraz Hennę z pielęgnacją oprawy oka:)

Najważniejszy pozytyw jaki mnie przyciągał i dzieki, któremu wybrałam się na ten kurs jest sam certfikat oraz materiały jakie dostajemy podczas szkolenia.

Kurs w 5 zdaniach (inf pochodzi ze str szkoły)

 • Nie musisz mieć żadnych doświadczeń, szkoły kosmetycznej, ani umiejętności. Uczymy od podstaw!
 • W programie praktycznym: makijaż dzienny, wieczorowy, ślubny, art-visage, podstawy analizy kolorystycznej, co w pełni wystarcza do pracy Wizażystki!
 • Będziesz mogła pracować jako Wizażystka w Polsce i w UE, otworzyć salon, pracować w domu, u Klienta, w studio foto, na sesjach, pokazach, eventach etc.
 • Kurs idealny dla osób spoza Krakowa i spoza Polski, przyjedź do nas na 4 dni i poznaj najmodniejsze miasto Europy, a my pomożemy Ci z noclegami!

 Tak więc z czystym sumieniem mogę określić się wizażystką:))

Oprócz certyfikatu otrzymujemy zaświadczenie dotyczące "nabytych umiejętności":)
Śmiało możemy starać się o prace w salonach, przy sesjach foto itd, itp:)

Mam nadzieję, że zainteresowałam Was co nie co:)

Oświadczam iż powyższa "recenzja" nie jest sponsorowana! Pisze o swoich odczuciach jako absolwentka Asp.

 Wybaczcie, że tak chaotycznie ale chciałam napisać o wszytskim. Mam nadzieję, że nie zapomniałam o niczym:P

Jeżeli macie jakieś pytania zadawajcie je:) Chetnie udziele informacji!:)

xoxo

 


1 komentarz:

Dziękuję Wam za każdy komentarz,sprawia mi to wielką radość.Bardzo proszę o nie pozostawianie linków do swojego bloga pod moimi postami,mój blog to nie miejsce na reklamę.